Praktické informace

V první řadě je třeba myslet na své zdraví, a proto by se turisté mířící za dovolenou na Krétu měli rozhodně připojistit na cesty. Z nejčastějších nepříjemností, které se mohou návštěvníkům Kréty přihodit, jmenujme například úpal. Sluníčko na Krétě je poměrně silné, přestože tento fakt mnohdy zkreslí přítomnost jemných větrů zvaných meltémi. Je třeba používat opalovacích krémů s vysokým stupněm ochrany. Poměrně frekventovaným úrazem je také šlápnutí na mořského ježka, který se zde také nachází relativně hodně. Jakousi klasikou se v posledních letech staly také nepříjemné průjmy vyvolané infekcemi anebo střídáním studené vody a horkého prostředí.

Vodu v turistických střediscích mohou klidně návštěvníci Kréty využívat i k pití, nicméně pokud se dostanete dále od těchto středisek, tak si s sebou vezměte stoprocentně raději vodu balenou. V otázce hygieny je třeba jmenovat také další zvláštnost, kterou představuje vyhazování použitého toaletního papíru do speciálních nádobek. Kanalizační síť na Krétě disponuje poměrně úzkými trubkami a díky papíru by došlo k jejich ucpání.

Z pohledu bezpečnosti mohou být turisté klidní, jelikož Řecko je řazeno mezi absolutně nejbezpečnější státy. Zdejší lidé si většinou nezamykají ani svá obydlí a automobily. V Řecku existuje také takzvaná turistická policie, která dbá na bezpečnost příchozích.

Mezi základní věci, které byste si určitě měli přibalit do kufru při cestě na Krétu, patří repelent proti různému hmyzu a krémy, které slouží k regeneraci nepříjemných štípanců. Hmyzu je na Krétě poměrně hodně, nicméně záleží hlavně na oblasti, kam se chystáte. Určitě není třeba si brát deštníky anebo pláštěnky, jelikož pokud nejedete na Krétu vyloženě v zimním období, tak se s deštěm pravděpodobně nesetkáte. Pozor je třeba dát si zejména na cestování do odlehlejších oblastí ostrova, kde se lze bez problému ztratit. Jinak by se turisté měli vyvarovat jakékoli manipulaci s otevřeným ohněm. Kréta je velmi suchým ostrovem a malá jiskřička může způsobit doslova nedozírné škody. Obzvláště v místech, kde se nacházejí poměrně husté lesy, což se letovisek prakticky netýká, se může stát, že k požáru dojde poměrně hodně jednoduše.

Pro horskou turistiku je třeba si sebou přibalit opravdu kvalitní obuv, jelikož stezky nejsou nijak zvlášť upravované. Na vrcholcích některých hor a kopců je taktéž poměrně velká zima, takže určitě neuškodí teplejší oblečení a také bunda, která je odolná vůči větru.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist