Počasí na ostrově Kréta

Spolu s ostrovem Rhodos je řazena Kréta k nejteplejším místům z celého Řecka. Situace je dána hlavně díky tomu, že se jedná o nejjižněji položený ostrov. Kréta lze navštívit prakticky po celý rok. Podnebí na tomto ostrově bývá označováno jako typicky středomořské, což v podstatě znamená, že zde panují velmi suchá léta a deštivější zimy.

Jestliže vyrazíte na Krétu v období mezi koncem dubna a začátkem června. Jaro na Krétě je úžasné a vidět kvést rostliny, které se zde nacházejí, určitě stojí zato. Jarní teploty také nejsou nikterak vysoké, a tak mohou turisté bez problémů podnikat různé vycházky a trekové túry. Letní období sezony začíná v červnu a končí na počátku září.

V létě se teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia, nicméně v červenci mnohdy teplota přesáhne i 35 stupňů. Častokrát mají turisté co dělat, aby si našli nějaké stinné místo, které by je ochránilo před všudypřítomným sluníčkem. Deštník můžete klidně v letním období nechat doma, jelikož s deštěm se téměř stoprocentně nesetkáte. Ideální je proto s sebou vzít slunečník. Ten vám určitě prokáže počas vaší dovolené velkou službu. Kréta je pověstná tím, že zde sluníčko svítí prakticky 300 dní v roce. Moře je v období sezony mnohdy tak teplé, že ani není schopno osvěžit. Jako zajímavé osvěžení fungují teplé větry nazývané meltémi, které zde přes letní období pravidelně vanou.

Mnozí lidé vyrážejí na Krétu až v podzimním období. Poté, co skončí sezona, což se děje někdy na počátku září, je moře stále ještě natolik teplé, že se v něm dá bez problémů koupat. Teploty jsou již mnohem přijatelnější a není nutno pobývat pouze a jen ve stínu. Budeme-li konkrétnější, tak v podzimních měsících dosahuje rtuť na teploměru v průměru na nějakých 25 stupňů Celsia. Podzim skýtá nekonečné spektrum možností. Kromě již zmiňovaného koupání mohou návštěvníci tohoto ostrova objevovat nejrůznější památky. Těch se na Krétě nachází obrovské množství, jelikož tento ostrov prošel různými dějinnými epochami. Ideálními měsíci k návštěvě jsou zejména září a říjen. I na podzim se není třeba bát, že vám zaprší. Chystáte se na Krétu? Prohlédněte si předpověď počasí pro ostrov Kréta.

Zimní měsíce jsou z pohledu koupání nevhodné, nicméně právě v zimě jsou zájezdy na tento řecký ostrov poměrně levné, takže se sem lidé hrnou zejména za krásnými procházkami za starověkými památkami. Zima už je deštivější, takže je třeba počítat s občasnými přeháňkami. Sníh a led na Krétě neznají, jelikož se zde teploty v zimních měsících rozhodně nedostávají pod bod mrazu.

Pokud si ale myslíte, že je zde počasí promělnlivé, srovnejte třeba počasí v Číně.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist